На иницијативу мештана Крвавице да се оплемени простор школског дворишта ЈКП Крушевац је крајем априла 2007. године поставило мобилијар и то први на сеоском подручју. Постављени су тобоган, четири љуљашке, пењалица и две клацкалице – коњићи. Тако је овај део школског дворишта постао омиљено место за игру наших ученика, али и за окупљање њихових нешто старијих другара.

У мају 2014. године урађене су поправке на тобогану. Те радове је финансирала Месна заједница Крвавица.

Зуб времена, немаран однос тинејџера и неодржавање учинили су своје, тако да више година овај мобилијар није био у функцији.

Током септембра месеца 2022. године екипа ЈКП Крушевац реновирала је и оспособила за употребу део мобилијара: тобоган, две љуљашке и две клацкалице – коњиће.

Мајке полазника вртића у Крвавици и ученика наше школе Исидора Сретеновић и Милица Милићевић обезбедиле су материјал и са васпитачицом Александром Марковић офарбале неофарбани део тобогана. Тако је на радост деце поново заблистало наше школско двориште.